Özgeçmiş

Serhat Engül Kimdir?

Serhat Engül, 2004 yılından beri İstanbul Rehberler Odası‘na kayıtlı olarak çalışan bir profesyonel bir tur rehberidir.

14 yıllık meslek hayatında Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi pek çok ulustan yabancı ziyaretçiye rehberlik ederek İstanbul şehrini tanıtmıştır.

Otelcilik Kariyeri

Çelik Gülersoy‘un İstanbul’a kazandırmış olduğu tarihi butik otellerden Ayasofya Konakları ve Yeşil Ev‘de toplam 10 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev yaptı ve 2013 yılınan itibaren tam zamanlı rehberlik yapmaya başladı.

Yeşil Ev Otel Sultanahmet
Yeşil Ev Oteli

Yurtdışı (Outgoing) Rehberliği

2009 yılından itibaren yurt dışı turlarında grup liderliği yapıp, Hindistan, Endonezya (Bali Adası), Küba rotalarında uzmanlaştı. Sırt çantası ile çıktığı bireysel seyahatlerde ise Avrupa‘yı baştan başa gezdi ve bu seyahatlerini bilgilendirici birer Gezi Rehberi haline getirdi.

Hindistan Seyahati

Seyahat Yazarlığı

2015 yılında yayına giren Istanbul Clues isimli web sitesinde, İstanbul şehrini yabancı ziyaretçilere tanıtmak, İstanbul’un tarihi ve kültürü hakkında bilgi vermek üzere onlarca İngilizce makale yayınladı ve bu makaleleri profesyonel fotoğraf kareleri ile süsledi.

Istanbul Clues, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyadan ayda ortalama 10.000 kişi tarafından ziyaret edilmekte ve şehrimizin tanıtımına ufak da olsa bir katkıda bulunmaktadır.

https://istanbulclues.com/

Istanbul Clues

istanbul clues blog
istanbulclues.com

Kişisel Web Sitesi

2016 yılında yayına giren kişisel internet sitesi serhatengul.com ile daha büyük kitlelere ulaşmaya başladı. Söz konusu sitenin blog başlığında paylaşılan tarih ve seyahat ile ilişkili yüzlerce makale, ayda ortalama 180.000+ kişi tarafından okunuyor.

https://serhatengul.com/

SerhatEngul.com/blog

serhat engul blog
serhatengul.com

Yabancı Blog, Magazin ve Dergilerde Yayınlanan Yazılarım

Dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden theculturetrip.com adresinde halihazırda yayınlanmış olan tarih ve seyahat makaleleri vardır. Istanbul Clues sitesindeki yazılar ise çeşitli ülkelerin (ABD, İngiltere, İran, Hindistan) magazin sayfalarında kendine yer buldu.

The Culture Trip Yazısı
The Culture Trip
MP Group Stuff Magazine New York
Dave’s Travel Corner

Trip Advisor Müşteri Yorumları

2015’ten itibaren yayına giren Trip Advisor sayfasına, Serhat Engül ile tura çıkmış birçok yabancı ziyaretçi ayrıntılı teşekkür yazıları yazdılar.

Trip Advisor Tur Rehberi Yorumları
Trip Advisor

İstanbul Tur Rehberi

İstanbul’u ziyaret edecek olan yabancı misafirleriniz için bilgili ve güvenilir bir tur rehberi arıyorsanız. Serhat Engül ile temasa geçebilirsiniz.

istanbul guided tours
İstanbul Turları

serhateng@gmail.com

+90 532 256 93 12


Serhat Engül Turkland Travel İle İşbirliği Yapmaktadır.

Turkland Visual
Turkland Travel Agency