Özgeçmiş

Serhat Engül Kimdir?

Serhat Engül, 2004 yılından beri İstanbul Rehberler Odası‘na kayıtlı profesyonel bir tur rehberidir.

13 yıllık meslek hayatında Amerika, Kanada, Avustralya ve İngiltere gibi pek çok ulustan yabancı ziyaretçiye rehberlik etmiş ve İstanbul şehrini tanıtmıştır.

Otelcilik Kariyeri

Çelik Gülersoy‘un İstanbul’a kazandırmış olduğu tarihi butik otellerden Ayasofya Konakları ve Yeşil Ev‘de toplam 10 yıl boyunca çeşitli departmanlarda görev yapmış ve 2013 yılınan itibaren tam zamanlı rehberlik yapmaya başlamıştır.

Yeşil Ev Otel Sultanahmet
Yeşil Ev Oteli

Yurtdışı (Outgoing) Rehberliği

2009 yılından itibaren yurt dışı turlarında grup liderliği yapmış, Hindistan, Endonezya (Bali Adası), Küba destinasyonlarında uzmanlaşmıştır. Sırt çantası ile çıktığı bireysel seyahatlerde ise Avrupa‘yı baştan başa gezmiştir. Bu seyahatleri internet sitesi aracılığı ile bilgilendirici Gezi Rehberleri haline getirmiştir.

Hindistan Seyahati

Seyahat Yazarlığı

2015 yılında yayına giren Istanbul Clues isimli web sitesinde, İstanbul şehrini yabancı ziyaretçilere tanıtmak, İstanbul’un tarihi ve kültürü hakkında bilgi vermek üzere onlarca İngilizce makale yayınlamış ve bu makaleleri profesyonel fotoğraf kareleri ile süslemiştir

Istanbul Clues, Amerika Birleşik Devletleri başta olmak üzere tüm dünyadan ayda ortalama 5000 kişi tarafından ziyaret edilmekte ve şehrimizin tanıtımına ufak da olsa bir katkıda bulunmaktadır.

https://istanbulclues.com/

Istanbul Clues

istanbul clues blog
istanbulclues.com

Kişisel Web Sitesi

2016 yılında yayına giren kişisel internet sitesi serhatengul.com ile daha büyük kitlelere ulaşmaya başlamıştır. Söz konusu sitenin blog başlığında paylaştığı tarih ve seyahat ile ilişkili yüzlerce makale, ayda ortalama 150.000+ kişi tarafından okunmaktadır.

https://serhatengul.com/

SerhatEngul.com/blog

serhat engul blog
serhatengul.com

Yabancı Blog, Magazin ve Dergilerde Yayınlanan Yazılarım

Dünyanın önde gelen seyahat sitelerinden theculturetrip.com adresinde halihazırda yayınlanmış olan tarih ve seyahat makaleleri vardır. Istanbul Clues sitesindeki yazılar ise çeşitli ülkelerin (ABD, İngiltere, İran, Hindistan) magazin sayfalarında kendine yer bulmuştur.

The Culture Trip Yazısı
The Culture Trip
MP Group Stuff Magazine New York
Dave’s Travel Corner

Trip Advisor Müşteri Yorumları

2015’ten itibaren yayına giren Trip Advisor sayfasına, Serhat Engül ile tura çıkmış birçok yabancı ziyaretçi ayrıntılı teşekkür yazıları yazmıştır. Genelde yüzeysel değerlendirme notları eklenen Trip Advisor sitesinde, ayrıntıya girildiği halde olumlu ifadeler kullanılması; bilgilendirme ve refakat sonucu oluşan memnuniyeti yansıtmaktadır.

Trip Advisor Tur Rehberi Yorumları
Trip Advisor

İstanbul Tur Rehberi

İstanbul’u ziyaret edecek olan yabancı misafirleriniz için bilgili ve güvenilir bir tur rehberi arıyorsanız. Serhat Engül ile temasa geçebilirsiniz.

istanbul guided tours
İstanbul Turları

serhateng@gmail.com

+90 532 256 93 12